Start
Pielgrzymka do Rzymu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: s.Leonia   
22.08.2012.

Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi do Rzymu

 

Od 12-15 sierpnia  Dzieci Maryi diecezji opolskiej uczestniczyły w pielgrzymce do Rzymu.

Marianki pragnęły doświadczyć Żywego Kościoła w jego Sercu przy grobach Apostołów św.Piotra i Pawła, bł. Jana Pawła II oraz wielu papieży i męczenników początku chrześcijaństwa. Towarzyszyła im intencja dziękczynna za beatyfikację bł. Jana Pawła II  i 40-lecie naszej diecezji opolskiej.

 

http://dziecimarii.eopolszczyzna.pl/images/rzym.jpg

 

Prosiły także o powrót do zdrowia Diecezjalnego Duszpasterza Dzieci Maryi Ks. Mariusza Sobka. Pielgrzymi modlili się we wszystkich bazylikach większych i nawiedzili wiele kościołów Rzymu. Bardzo ważnym przeżyciem było celebrowanie Eucharystii w bazylice Matki Bożej Większej i katakumbach św. Kaliksta. Pośród starych krętych uliczek i urokliwych placów z fontannami prowadził pielgrzymów p. Grzegorz Polak po mistrzowsku odsłaniając bogactwo historii i piękno Wiecznego Miasta. Duchową opiekę nad grupą sprawował Ks.Łukasz Szablicki, a wraz z nim pielgrzymami opiekowała się s.M.Eligia Pietruska służebniczka Maryi oraz p. Róża, p. Leokadia i p. Teresa.

 

http://dziecimarii.eopolszczyzna.pl/images//rzym2.jpg

 

   Kulminacyjnym  i niezapomnianym punktem pielgrzymki była modlitwa Anioł Pański z Papieżem Benedyktem XVI w Castel Gandolfo. Ojciec Święty z uwagą wysłuchał śpiewu Marianek opolskich i podziękował im po polsku - „dziękuję!”

 

http://dziecimarii.eopolszczyzna.pl/images//rzym%203.jpg

 

       Pielgrzymia droga  w uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. została  pięknie zakończona Mszą św. dziękczynną w „Loretce” u Ojców Franciszkanów w Głogówku.

Zmieniony ( 22.08.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Ważne terminy

 


  • 16 marca
  •  Nysa
  • Wielkopostny Dzień Skupienia
    8 czerwca
  • Leśnica
  • Turniej Sprawności Dzieci Maryi

         *

 
Foto migawka
zdzich2.jpg
Statystyka
Użytkowników: 80
Artykułów: 228
Adresów: 0
Odwiedzających: 1075580
Dzisiaj1
Wczoraj20
W tym tygodniu1
W tym miesiącu1094